Każdy samochód do sprawnego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Duże znaczenie ma nie tylko stosowane paliwo, ale także tzw. substancje smarne. Najpopularniejszy wśród kierowców jest olej castrol, który zapewnia skuteczną redukcję tarcia metalowych części silnika. Dzięki temu mniej się zużywają, a silnik pracuje bez zarzutu. Oleje castrol są dostosowane do niemal każdego rodzaju pojazdów, a zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży przechodzą szereg testów, które imitują najcięższe warunki pracy zarówno w terenie, jak i w laboratorium.

Jak wybrać olej?

Dla profesjonalnych kierowców wybór odpowiedniej substancji smarnej nie stanowi problemu. Gorzej wygląda sytuacja osób, które są właścicielami samochodu od niedawna lub po prostu nie mają odpowiedniej wiedzy. Zazwyczaj w takiej sytuacji oddają po prostu auto do mechanika, który wymienia olej samochodowy i wystawia rachunek. Nie ma wówczas pewności, jakiej jakości produkt został wykorzystany. Warto, więc osobiście dokonać zakupu, korzystając z pomocy mechanika lub strony internetowej Castrol, gdzie można dobrać właściwy olej do konkretnego modelu samochodu.

Castrol online

Na stronie Castrol można znaleźć wiele produktów, zapewniających bezawaryjne funkcjonowanie samochodu. Do wyboru są oleje:

  • EDGE,
  • GTX,
  • Magnatec,
  • ciężarowe,
  • Castrol Motor Oil i wiele innych.

Ponadto, poprzez serwis można z łatwością znaleźć lokalnego dystrybutora oraz autoryzowane warsztaty. Dowiemy się również jak samodzielnie sprawdzić poziom oleju i uzupełnić ewentualne braki.

Share This