Znakomita większość kierowców uważa, że oleje castrol nie tylko gwarantują sprawną pracę silnika, czy skrzyni biegów, ale także przedłużają żywotność elementów metalowych. Są to wiarygodne opinie osób, które wypróbowały również działanie produktów gorszej jakości i przekonały się, że oleje silnikowe to substancje, na których zakupie nie warto oszczędzać. Lepiej zainwestować w lepszy produkt, niż później wydawać masę pieniędzy na niezwykle kosztowną naprawę silnika, czy skrzyni biegów.

Dlaczego trzeba uzupełniać olej?

W trakcie eksploatacji samochodu następuje naturalne zużycie oleju dlatego należy pamiętać o uzupełnianiu jego poziomu, pomiędzy kolejnymi wymianami. Kupując olej castrol na dolewkę można mieć pewność, że silnik samochodu jest należycie zabezpieczony. Od jego odpowiedniego poziomu i jakości zależy, bowiem żywotność silnika. Nie warto czekać aż zapali się czerwona kontrolna lampka, gdyż w tym momencie mogło już dojść do nieodwracalnych szkód. Poziom oleju należy sprawdzać co każde 1000 km i przed dalszą podróżą.

Jakie są zadania oleju silnikowego?

Dobrej jakości olej silnikowy ma co najmniej kilka funkcji, między innymi:

  • zabezpiecza,
  • smaruje,
  • chłodzi,
  • uszczelnia,
  • czyści.

Jak więc widać od jego jakości zależy naprawdę wiele, gdyż utrzymanie silnika w dobrym stanie to najważniejszy element prawidłowego funkcjonowania samochodu nawet w najtrudniejszych warunkach. Dobrze dobrany olej przyczynia się również do zmniejszania emisji toksycznych składników i do oszczędzania energii.

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Olej do skrzyni biegów – kiedy wymieniać?

Zamknij