Ranking olejów Castrol 10W40

 • Castrol Magnatec 10W40

  Ocena końcowa: 3,38 na 5 - rating onrating onrating onrating halfrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec 10W40

  Olej silnikowy półsyntetyczny Castrol Magnatec 10W40 wyprodukowany został z myślą o użyciu go w samochodach z silnikiem benzynowym i diesla, nawet jeśli pojazd wyposażony jest w filtr cząstek stałych. Castrol wykorzystał w jego przypadku połączenie syntetycznej technologii z formułą Inteligentnych Molekuł, które już podczas rozruchu przywierają dokładnie do poszczególnych części silnika. Olej Castrol Magnatec 10W40 zapewni najwyższą ochronę dla jednostki napędowej przed nadmiernym tarciem.

  Continue reading →

 • Castrol GTX 10W40

  Ocena końcowa: 3,00 na 5 - rating onrating onrating onrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol GTX 10W40

  Olej silnikowy Castrol GTX 10W40 to produkt syntetyczny, wyprodukowany z wykorzystaniem technologii Ultraclean. Formuła oleju silnikowego ma dzięki temu zwiększoną skuteczność działania oraz usuwa osad nagromadzony w silniku. Chroni równocześnie przed osadzaniem się nowego i zapewnia większą kontrolę nad jednostką napędową w trudnych warunkach.

  Continue reading →

 • Castrol Magnatec 10W40 Diesel

  Ocena końcowa: 2,50 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec 10W40 Diesel

  Olej silnikowy półsyntetyczny Castrol Magnatec 10W40 Diesel został wyprodukowany z wykorzystaniem formuły Inteligentnych Molekuł. W momencie uruchomienia silnika, przy tzw. zimnym starcie, od razu zaczynają one chronić go przed nadmiernym zjawiskiem tarcia. Molekuły przywierają do metalowych elementów jednostki napędowej i zapewniają im należytą ochronę przed zużyciem, niezależnie od warunków jej pracy.

  Continue reading →

Oleje Castrol 10W40 – interpretacja oznaczenia

Oznaczenie według klasy lepkości SAE 10W40 wskazuje, że olej silnikowy ma charakter półsyntetyczny, tj. zawiera bazę olejową mineralną i syntetyczną. Polecany jest on do zastosowania w umiarkowanej strefie klimatycznej. Minimalna temperatura, przy której może nastąpić bezpieczny rozruch silnika zimą, wynosi w przypadku olejów silnikowych 10W-40  -30 stopni Celsjusza. Jakie oleje tej klasy lepkości oferuje Castrol?

Oferta olejów Castrol klasy 10W40

Oleje półsyntetyczne 10W-40 w asortymencie Castrol występują w trzech rodzajach: Castrol Magnatec 10W-40 A3/B4, Castrol Magnatec Diesel 10W-40 oraz Castrol GTX 10W-40 A3/B4.

Castrol Magnatec 10W40 A3/B4

Olej Castrol Magnatec 10W40 A3/B4 został wyprodukowany z wykorzystaniem syntetycznej technologii i formuły Inteligentnych Molekuł. To produkt półsyntetyczny, spełniający normy jakościowe: API SN/CF, jak ACEA: C3. Inteligentne Molekuły przywierają po uruchomieniu silnika w trybie natychmiastowym do poszczególnych jego części metalowych, zapewniając im solidną ochronę przed tarciem i zużyciem.

Firma Castrol przeznacza olej Castrol Magantex 10W40 A3/B4 do samochodów wyposażonych w silnik benzynowy i diesel, nawet jeśli pojazd posiada filtr cząstek stałych. Olej ten zaliczany jest do grupy olejów Low SAPS, wydłuża również czas pomiędzy kolejnymi wymianami oleju silnikowego. Zapewnia stałą ochronę jednostki napędowej, również w krytycznej fazie rozruchu, bez względu na warunki jazdy czy prędkość, z jaką porusza się kierowca.

Castrol Magnatec Diesel 10W-40

To olej półsyntetyczny, przeznaczony do silników diesla z turbo doładowaniem. Będzie odpowiedni dla każdego pojazdu z jednostką wysokoprężną, gdzie producent rekomenduje specyfikację jakościową ACEA A3/B4 lub API CF o lepkości SAE 10W40.

Olej Castrol Magnatec Diesel 10W40 został wyprodukowany z wykorzystaniem technologii Inteligentnych Molekuł, które osadzają się na elementach silnika, czyszcząc je i chroniąc przed nadmierną siłą tarcia. Wykorzystano w nim również pakiet dodatków, które dedykowane są do silników diesla. Olej posiada aprobatę koncernów Mercedes-Benz i Volkswagen.

Castrol GTX 10W-40 A3/B4

Według zapewnień producenta, olej silnikowy Castrol GTX Ultraclean 10W-40 daje doskonałą ochronę przed osadami oraz wydłużoną żywotność silnika. Przeznaczony jest do silników, które są użytkowane w trudnych warunkach, m.in. przy dużym natężeniu ruchu, czy w złych warunkach atmosferycznych. Olej Castrol GTX został opracowany w celu przeciwdziałania gromadzeniu się w silniku szkodliwych osadów oraz dla zapewnienia mu właściwej, codziennej ochrony. Dzięki wykorzystaniu tego środka smarującego silnik utrzymywany jest w należytej czystości i ma wydłużoną żywotność.

Przy produkcji oleju Castrol GTX 10W40 została zastosowana technologia syntetyczna, charakteryzująca się doskonałą skutecznością w działaniu. Dzięki niej olej daje nawet o 50 proc. lepszą ochronę przed osadem w porównaniu do innych, konkurencyjnych produktów. Olej spełnia wymagania normy ACEA A3/B3 oraz A3/B4 oraz API SL/CF.

Share This