Ranking olejów Castrol 5W30

 • Castrol Edge LL 5W30

  Ocena końcowa: 5,00 na 5 - rating onrating onrating onrating onrating on loadingLoading...

  Oleje Castrol EDGE LL 5w30

  Olej Castrol Edge LL 5W30 to syntetyczny, niskopopiołowy produkt, zapewniający doskonałe smarowanie metalowych części silnika dla samochodów z układem doładowania, mających zmniejszoną pojemność skokową. Klasyfikowany jest w SAE w klasie 5W30, dlatego sprawdzi się w umiarkowanym klimacie, gdzie temperatury zimą mogą spadać do -30 stopni Celsjusza.

  Dowiedz się więcej →

 • Castrol Edge C3 5W30

  Ocena końcowa: 4,00 na 5 - rating onrating onrating onrating onrating off loadingLoading...

  Oleje Castrol EDGE C3 5W30

  Olej silnikowy syntetyczny Castrol Edge 5W-30 C3 działa skutecznie w szerokim zakresie temperatur. Wytrzymuje wysokie naciski, dlatego może być stosowany w silnika wymagających wyższej ochrony. Nawet przy wysokich obciążeniach, olej silnikowy Castrol Edge 5W-30 C3 nie traci swojej płynności.

  Dowiedz się więcej →

 • Castrol Magnatec A3-B4 5W30

  Ocena końcowa: 3,29 na 5 - rating onrating onrating onrating halfrating off loadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec A3 B4 5W30

  Olej Castrol Magnatec A3-B4 5W30 to olej syntetyczny, który tworzy samoodnawiającą się warstwę filmu olejowego na metalowych powierzchniach części silnika, zwłaszcza wówczas, gdy samochód porusza się często w korkach. Zalicza się go do serii produktów olejowych Castrol Magnatec STOP-START. Zapewnia o 20 proc. lepszą ochronę silnika przed nadmiernym tarciem podczas częstego, powtarzającego się zatrzymywania i ruszania.

  Dowiedz się więcej →

 • Castrol Magnatec A5 5W30

  Ocena końcowa: 2,67 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating off loadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec A5 5W30

  Olej silnikowy syntetyczny Castrol Magnatec 5W30 A5 został wyprodukowany z wykorzystaniem technologii Inteligentnych Molekuł, które od chwili rozruchu silnika przywierają do powierzchni metalowych części, zapewniając im lepszą ochronę, również w krytycznej fazie rozgrzewania się. Olej niweluje tarcie, wydłuża okresy bezpiecznej eksploatacji jednostki napędowej.

  Dowiedz się więcej →

 • Castrol Magnatec C2 5W30

  Ocena końcowa: 2,25 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating off loadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec C2 5W30

  Olej Castrol Magnatec C2 5W30 jest olejem przeznaczonym do samochodów wyposażonych w silnik benzynowy lub diesla, które poruszają się w warunkach natężonego ruchu drogowego. Zalicza się do olejów Castrol Magnatec STOP-START, co oznacza, że doskonale chroni silnik i wszystkie jego elementy metalowe przed nadmiernym tarciem w czasie częstego zatrzymywania i ruszania w ruchu ulicznym.

  Dowiedz się więcej →

Oleje Castrol 5W30 – interpretacja oznaczenia

W grupie olejów Castrol 5W-30 wymienia się oleje silnikowe syntetyczne, które zapewnią bezpieczny i pewny rozruch silnika w temperaturze nawet -35 stopni Celsjusza, a jednocześnie zachowają swoją odpowiednią lepkość i będą dobrym środkiem smarnym w temperaturach wysokich. Przy 100 stopniach Celsjusza zachowują minimalną lepkość na poziomie 3,8 mm2/s.

Oferta olejów 5W-30

W przypadku oleju 5W-30 firma Castrol ma w ofercie oleje: Castrol EDGE 5W-30 C3, Castrol EDGE 5W-30 LL, Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A3/B4 oraz Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A5 i Castrol Magnatec STOP-START 5W30 C2.

Castrol EDGE 5W-30 C3

Olej silnikowy Castrol EDGE 5W-30 C3 działa skutecznie nawet w wyższych temperaturach otoczenia i pod bardzo dużym naciskiem. Dedykowany jest do silników wymagających GM dexos2. Spełnia wymagania norm ACEA C3 oraz API SN/CF. Został wyprodukowany z użyciem najmocniejszej i najbardziej zaawansowanej technologii TITANIUM FST z metaloorganicznymi polimerami tytanu. Podwaja się dzięki nim trwałość filmu olejowego, zapobiega się jego zerwaniu i minimalizuje tarcie.

Castrol EDGE 5W30 LL

Olej silnikowy syntetyczny Castrol EDGE 5W30 LL także produkowany jest z zastosowaniem technologii dwukrotnie zwiększonej wytrzymałości TITANIUM FST.  Olej zaliczany jest do produktów niskopopiołowych i może być stosowany w silnikach z doładowaniem, przy zmniejszonej pojemności skokowej. W składzie tego oleju są metaloorganiczne polimery tytanu, wpływające na trwałość filmu olejowego. Olej Castrol EDGE 5W-30 LL redukuje szkodliwe osady i pozwala na uzyskiwanie wysokich osiągów i sprawności silnika. Można go z powodzeniem używać w silnikach benzynowych i diesla marki: Volkswagen, Audi, Honda, Seat, Smart, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Skoda i Subaru.

Castrol Magnatec STOP-START 5W30 A3/B4

Oleje Castrol z serii STOP-START świetnie sprawdzają się w warunkach ruchu ulicznego, gdzie samochód często hamuje, zatrzymuje się i rusza. Zapewniają o 20 proc. lepszą ochronę silnika przed zużyciem ściernym. Olej Castrol Magnatex STOP-START 5W-30 A3/B4 posiada Inteligentne Molekuły w swoim składzie, które gwarantują natychmiastową ochronę od momentu uruchomienia silnika. Olej tworzy samo odnawiającą się warstwę przywierającą do części metalowych. Wykorzystano w nim technologię syntetyczną. Daje doskonałe osiągi nawet w bardzo niskich temperaturach oraz zapewnia stałą ochronę jednostce napędowej. Spełnia lub przewyższa wymagania norm ACEA A3/B3, A3/B4 oraz API SL/CF.

Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A5

To kolejny syntetyczny olej Castrol Magnatec z klasy 5W-30 SEA. Spełnia normę jakości ACEA A5. Wyprodukowano go także z wykorzystaniem technologii Inteligentnych Molekuł, co przyczynia się do jeszcze lepszej ochrony silnika nawet w ekstremalnych warunkach zimnego rozruchu silnika. To produkt doskonały w ruchu ulicznym, który przyda się w samochodach z nowoczesnym silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym z wtryskiem bezpośrednim, układami Common Rail wyposażonymi w turbosprężarki czy intercoolery. Olej rekomendowany jest do silników Forda, z filtrami cząstek stałych.

Castrol Magnatec STOP-START 5W30 C2

Olej Castrol Magnatec STOP-START 5W30 C2 znakomicie sprawdza się  w przypadku samochodów poruszających się głównie w ruchu miejskim. To olej w pełni syntetyczny, w którym znajdziemy Inteligentne Molekuły. Odpowiadają one za tworzenie się warstwy samo odnawiającej się w silniku, która przylega do metalowych części i chroni silnik przed zatarciem. Zmniejsza zużycie ścierne podczas częstego zatrzymywania się i ruszania.

Polecany jest on do użycia w samochodach z silnikiem benzynowym i diesel, których producenci wymagają spełnienia norm jakościowych ACEA C2.

Share This