Ranking olejów Castrol 5W40

Oleje Castrol 5W40 – interpretacja oznaczenia

W grupie asortymentowej olejów silnikowych Castrol 5W40 znajdziemy oleje wykonane w technologii syntetycznej, które zapewniają odpowiednią lepkość przy tzw. zimnym rozruchu silnika, w temperaturze minimalnej -35 stopni Celsjusza. Lepkość dla temperatury 100 stopni Celsjusza olejów z klasy SAE 5W-40 wynosi 3,8 mm2/s. Jakie cechy charakterystyczne przypisuje się tym produktom i jakie oleje oferuje w takiej klasie lepkości producent Castrol?

Oferta olejów Castrol 5W40

W tej klasie lepkości SAE znajdują się oleje Castrol EDGE 5W-40, Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 oraz Castrol Magnatec 5W-40 C3. Zalecane są one do użycia zarówno w samochodach z silnikiem benzynowym, jak i diesel, które jeżdżą najczęściej w umiarkowanej strefie klimatycznej, w jakiej znajduje się Polska.

Castrol EDGE 5W40

To syntetyczny olej silnikowy dedykowany do nowoczesnej konstrukcji silników benzynowych i diesel, nawet jeśli są one wyposażone w filtry cząstek stałych lub 3-drożny układ katalityczny TWC. Przy produkcji oleju silnikowego Castrol EDGE 5W40 wykorzystano rewolucyjną technologię TITANIUM FST, dzięki której olej ten może zagwarantować użytkownikom maksymalny poziom ochrony przed nadmiernym tarciem, bez względu na prędkość, temperaturę czy warunki eksploatacji jednostki napędowej. Redukuje wszelkie szkodliwe osady w silniku, pozostawiając go w należytej czystości. Pozwala na uzyskanie i utrzymanie maksymalnej mocy, nawet w warunkach wysokiego ciśnienia.

Castro EDGE 5W40 spełnia wymagania jakościowe normy ACEA C3 oraz API SN/CF. Jest rekomendowany do Forda, Renault, Fiata czy silników GM dexos2.

Castrol EDGE 5W40 TD

Produkt Castrol EDGE 5W40 TD (Turbo Diesel) jest syntetycznym olejem silnikowym wysokiej klasy, wyprodukowanym przez firmę Castrol przy użyciu technologii TITANIUM FST. Nadała mu ona cząsteczek tytanu, podwajających trwałość filmu olejowego. Wytrzymuje on dzięki temu dłuższy okres eksploatacji, przyczyniając się do minimalizowania tarcia. Nie ulegnie zerwaniu nawet w trudnych warunkach otoczenia. Olej Castrol EDGE 5W40 Turbo Diesel redukuje kontakt między metalowymi elementami silnika nawet o 45 proc. w stosunku do konkurencyjnych środków smarujących.

Olej silnikowy Castrol EDGE 5W40 TD znosi znakomicie niskie i wysokie temperatury otoczenia. Spełnia ponadto normy ACEA C3 oraz API SN/CF. Jest to olej typu Low SAPS.

Producent przeznaczył olej Castrol EDGE 5W40 TD specjalnie do silników wysokoprężnych i benzynowych, także i tych wyposażonych w filtry cząstek stałych DPF lub trójdrożne układy katalityczne TWC. Olej ten przyczynia się do redukcji szkodliwych osadów, gwarantuje maksymalną ochronę silnika, jego czystość, wysoką sprawność oraz moc.

Castrol Magnatec 5W40 C3

Castrol Magnatec 5W40 C3 jest olejem syntetycznym, który został wyprodukowany przez firmę Castrol z użyciem technologii z formułą Inteligentnych Molekuł. Molekuły te przywierają trwale do elementów silnika, tworząc na nich film olejowy i zapewniając całej jednostce napędowej solidną ochronę przed nadmiernym tarciem, zabrudzeniem i zużyciem.

Olej silnikowy Castrol Magnatec 5W40 C3 może być z powodzeniem wykorzystywany w silnikach benzynowych i diesla, także z filtrem cząstek stałych. Spełnia normę ACEA C3, API SN /CF. Jest to olej zaliczany do klasy Low SAPS i longlife – wydłuża okresy pomiędzy kolejnymi, obowiązkowymi wymianami oleju oraz zapewnia ochronę silnika przed zużyciem.

Share This