Ranking olejów Castrol mineralnych

Oleje Castrol mineralne

American Petroleum Institute, czyli Amerykański Instytut Nafty, nazywany w branży motoryzacyjnej w skrócie API, wyróżnił 5 grup baz olejowych, z których pierwsza i druga, pochodząca z destylacji ropy naftowej, wchodzi w skład olejów mineralnych. W asortymencie marki Castrol znajduje się obecnie tylko jeden olej mineralny 15W40.

O olejach mineralnych

Oleje mineralne pochodzą z baz olejowych powstałych przy destylacji ropy naftowej. Mogą być uszlachetniane przy użyciu różnych dodatków. Ich główną zaletą jest to, że nie obciążają zanadto uszczelnień samochodu, dlatego nadają się świetnie do pojazdów wieloletnich, o dużym przebiegu, bez względu na to, czy wyposażone są w silnik benzynowy, czy wysokoprężnych. Warto podkreślić, że z uwagi na niską wydajność i lepkość, mineralne oleje silnikowe trzeba dosyć często wymieniać. W gronie olejów mineralnych obecnie firma Castrol oferuje tylko jeden produkt, którym jest olej Castrol Magnatec 15W-40.

Castrol Magnatec 15W-40

Olej silnikowy mineralny Castrol Magnatec 15W40 spełnia warunki zaklasyfikowania go do klasy 15W40 według SAE, co oznacza, że jego minimalna temperatura, przy której zachowuje właściwą lepkość, wynosi -25 stopni Celsjusza. Prócz tego spełnia normy jakościowe API SL/CF oraz ACEA A3/B3.

Produkt ten adresowany jest do klientów, którzy poszukują oleju o wysokiej jakości. Został skomponowany przez producenta w oparciu o wysokorafinowane bazy mineralne i półsyntetyczne, dlatego jest w stanie zapewnić optymalną ochronę silnika, nie obciążając jednocześnie jego uszczelnień. Zawiera formułę Inteligentnych Molekuł, które przylegają pewnie do elementów silnika i pozostawiają na nich trwałą warstwę ochronną w czasie uruchomienia silnika „na zimno” oraz w toku dalszej jego eksploatacji.

Olej Castrol Magnatec 15W40 posiada aprobatę Mercedes-Benz oraz Volkswagen. Przeznaczony jest do silników benzynowych i wysokoprężnych (diesel).

Share This