Ranking olejów Castrol półsyntetycznych

 • Castrol Magnatec 10W40

  Ocena końcowa: 3,38 na 5 - rating onrating onrating onrating halfrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec 10W40

  Olej silnikowy półsyntetyczny Castrol Magnatec 10W40 wyprodukowany został z myślą o użyciu go w samochodach z silnikiem benzynowym i diesla, nawet jeśli pojazd wyposażony jest w filtr cząstek stałych. Castrol wykorzystał w jego przypadku połączenie syntetycznej technologii z formułą Inteligentnych Molekuł, które już podczas rozruchu przywierają dokładnie do poszczególnych części silnika. Olej Castrol Magnatec 10W40 zapewni najwyższą ochronę dla jednostki napędowej przed nadmiernym tarciem.

  Continue reading →

 • Castrol GTX 10W40

  Ocena końcowa: 3,00 na 5 - rating onrating onrating onrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol GTX 10W40

  Olej silnikowy Castrol GTX 10W40 to produkt syntetyczny, wyprodukowany z wykorzystaniem technologii Ultraclean. Formuła oleju silnikowego ma dzięki temu zwiększoną skuteczność działania oraz usuwa osad nagromadzony w silniku. Chroni równocześnie przed osadzaniem się nowego i zapewnia większą kontrolę nad jednostką napędową w trudnych warunkach.

  Continue reading →

 • Castrol Magnatec 10W40 Diesel

  Ocena końcowa: 2,50 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec 10W40 Diesel

  Olej silnikowy półsyntetyczny Castrol Magnatec 10W40 Diesel został wyprodukowany z wykorzystaniem formuły Inteligentnych Molekuł. W momencie uruchomienia silnika, przy tzw. zimnym starcie, od razu zaczynają one chronić go przed nadmiernym zjawiskiem tarcia. Molekuły przywierają do metalowych elementów jednostki napędowej i zapewniają im należytą ochronę przed zużyciem, niezależnie od warunków jej pracy.

  Continue reading →

Oleje Castrol półsyntetyczne

Połączeniem zalet olejów mineralnych, które nie obciążają zanadto uszczelnień samochodu i nowoczesnych olejów syntetycznych, zapewniających idealne smarowanie w każdych warunkach temperaturowych, są oleje półsyntetyczne. Nie brakuje ich w ofercie marki Castrol.

Cechy olejów półsyntetycznych

Wszystkie oleje półsyntetyczne składają się z bazy mineralnej, pochodzącej z rafinacji ropy naftowej, oraz z bazy syntetycznej. Część mineralna zajmuje od 25 do 30 proc. Stanowią produkt pośredni pomiędzy olejem syntetycznym a mineralnym i stosowane są zarówno w samochodach z silnikiem benzynowym, jak i diesel. Zapewniają dobre smarowanie w starszej generacji silnikach, wykazują dużą odporność na szybkie starzenie się, ale nie obciążają uszczelnień w samochodach o dużym przebiegu.

W grupie półsyntetycznych olejów silnikowych marki Castrol można wymienić następujące produkty:

 • Castrol Magnatec 10W-40 A3/B4,
 • Castrol Magnatec Diesel 10W-40,
 • Castrol GTX 10W-40 A3/B4,
 • Castrol GTX High Mileage 15W-40.

Castrol Magnatec 10W-40 A3/B4

Olej silnikowy półsyntetyczny Castrol Magnatec 10W-40 A3/B4 to produkt idealny dla optymalnej ochrony silników benzynowych i wysokoprężnych. Przy jego produkcji marka Castrol wykorzystała technologię Inteligentnych Molekuł, które po rozruchu silnika natychmiast przylegają do jego części i zapewniają ich ochronę.

Spełnia normę jakości specyfikacji ACEA A3/B3 oraz A3/B4, jak i normę API SL/CF. Olej ten będzie rekomendowany do samochodów Fiat, Renault oraz VW.

Castrol Magnatec Diesel 10W-40

Ten olej silnikowy został wyprodukowany specjalnie z myślą o samochodach z silnikiem wysokoprężnym. To półsyntetyczny olej silnikowy najwyższej jakości, który zapewni optymalną ochronę jednostki napędowej od momentu tzw. zimnego rozruchu, poprzez rozgrzewanie, aż do zatrzymania. Castrol podkreśla, że taki olej przeznaczony będzie do silników diesla, w przypadku których wymagana jest przez producentów rekomendowana specyfikacja ACEA A3/B4 lub API CF o lepkości SAE 10W-40. Olej Castrol Magnatec Diesel posiada aprobatę Mercedes-Benz i Volkswagen.

Przy produkcji tego oleju zastosowano technologię Inteligentnych Molekuł. Do składu oleju dodano dedykowane substancje przeznaczone do silników diesla, dzięki czemu możliwa jest aktywna ich ochrona od momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce.

Castrol GTX 10W-40 A3/B4

Olej Castrol GTX 10W-40 został stworzony dla jeszcze lepszej ochrony silnika benzynowego i diesla przed osadami. Przyczynia się do zwiększenia żywotności silnika, nawet jeśli kierowca często porusza się pojazdem w trudnych warunkach – wysokiego natężenia ruchu. Olej silnikowy Castrol GTX 10W-40 A3/B4 został opracowany przy użyciu bazy mineralnej i syntetycznej. Pozwala na wydłużenie okresów pomiędzy obowiązkowymi wymianami oleju. Utrzymuje silnik w należytej czystości.

Dla wymagających kierowców polecany jest ten olej, bowiem technologia syntetyczna Castrol GTX Ultraclean spowodowała, że ma on wysoką skuteczność i formulację o podwójnym działaniu, dzięki której usuwa osad nagromadzony w silniku i chroni przed osadzaniem się nowych cząsteczek brudu.

Castrol GTX High Mileage 15W-40

Olej Castrol GTX High Mileage 15W-40 jest szczególnym produktem tej marki. To olej półsyntetyczny opracowany specjalnie z myślą o samochodach z wysokim przebiegiem – powyżej 100 000 km. Został wyprodukowany przy użyciu specjalnej formuły o zwiększonej zawartości detergentów. Chroni solidnie silnik przed szlamami, wydłużając jednocześnie okresy pomiędzy kolejnymi wymianami oleju. Przedłuża żywotność silnika, przywraca elastyczność jego uszczelnieniom, a przy tym minimalizuje wycieki. Zaleca się do wszystkich samochodów – benzynowych i diesla, gdzie występuje zwiększone zużycie oleju, a w których stosowano dotychczas oleje syntetyczne, półsyntetyczne lub mineralne. Spełnia normy jakości specyfikacji ACEA A3/B3 oraz A3/B4, jak i API SL/CF.

Share This