Ranking olejów Castrol syntetycznych

 • Castrol Edge C3 5W30

  Ocena końcowa: 3,45 na 5 - rating onrating onrating onrating halfrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol EDGE C3 5W30

  Olej silnikowy syntetyczny Castrol Edge 5W-30 C3 działa skutecznie w szerokim zakresie temperatur. Wytrzymuje wysokie naciski, dlatego może być stosowany w silnika wymagających wyższej ochrony. Nawet przy wysokich obciążeniach, olej silnikowy Castrol Edge 5W-30 C3 nie traci swojej płynności.

  Continue reading →

 • Castrol Edge 5W40

  Ocena końcowa: 3,39 na 5 - rating onrating onrating onrating halfrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol EDGE 5W40

  Olej silnikowy syntetyczny Castrol Edge 5W40 przeznaczony jest do  nowoczesnych konstrukcji silników benzynowych i diesla, także tych, wyposażonych w filtry cząstek stałych i 3-drożny układ katalityczny TWC. Jest to olej typu Low SAPS.

  Continue reading →

 • Castrol Edge LL 5W30

  Ocena końcowa: 3,19 na 5 - rating onrating onrating onrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol EDGE LL 5w30

  Olej Castrol Edge LL 5W30 to syntetyczny, niskopopiołowy produkt, zapewniający doskonałe smarowanie metalowych części silnika dla samochodów z układem doładowania, mających zmniejszoną pojemność skokową. Klasyfikowany jest w SAE w klasie 5W30, dlatego sprawdzi się w umiarkowanym klimacie, gdzie temperatury zimą mogą spadać do -30 stopni Celsjusza.

  Continue reading →

 • Castrol Edge 5W40 TD

  Ocena końcowa: 3,18 na 5 - rating onrating onrating onrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol EDGE 5W40 TD

  Olej silnikowy Castrol Edge 5W40 TD to olej przeznaczony do silników Turbo Diesel, ale można z powodzeniem go zastosować w silnikach benzynowych, także i tych wyposażonych w filtry cząstek stałych DPF lub trójdrożne układy katalityczne TWC.

  Continue reading →

 • Castrol Magnatec A5 5W30

  Ocena końcowa: 3,00 na 5 - rating onrating onrating onrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec A5 5W30

  Olej silnikowy syntetyczny Castrol Magnatec 5W30 A5 został wyprodukowany z wykorzystaniem technologii Inteligentnych Molekuł, które od chwili rozruchu silnika przywierają do powierzchni metalowych części, zapewniając im lepszą ochronę, również w krytycznej fazie rozgrzewania się. Olej niweluje tarcie, wydłuża okresy bezpiecznej eksploatacji jednostki napędowej.

  Continue reading →

 • Castrol Magnatec A3-B4 5W30

  Ocena końcowa: 2,68 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec A3 B4 5W30

  Olej Castrol Magnatec A3-B4 5W30 to olej syntetyczny, który tworzy samoodnawiającą się warstwę filmu olejowego na metalowych powierzchniach części silnika, zwłaszcza wówczas, gdy samochód porusza się często w korkach. Zalicza się go do serii produktów olejowych Castrol Magnatec STOP-START. Zapewnia o 20 proc. lepszą ochronę silnika przed nadmiernym tarciem podczas częstego, powtarzającego się zatrzymywania i ruszania.

  Continue reading →

 • Castrol Magnatec 5W40 C3

  Ocena końcowa: 2,68 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec 5W40

  Castrol Magnatec 5W40 C3 zaliczany jest do grupy olejów syntetycznych, sprawdzających się tak samo dobrze w silnikach benzynowych, jak i w silnikach diesla, w tym również w jednostkach wykorzystujących filtr cząstek stałych.

  Continue reading →

 • Castrol Magnatec C2 5W30

  Ocena końcowa: 2,64 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol Magnatec C2 5W30

  Olej Castrol Magnatec C2 5W30 jest olejem przeznaczonym do samochodów wyposażonych w silnik benzynowy lub diesla, które poruszają się w warunkach natężonego ruchu drogowego. Zalicza się do olejów Castrol Magnatec STOP-START, co oznacza, że doskonale chroni silnik i wszystkie jego elementy metalowe przed nadmiernym tarciem w czasie częstego zatrzymywania i ruszania w ruchu ulicznym.

  Continue reading →

 • Castrol Edge 0W30

  Ocena końcowa: 2,60 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol EDGE 0W30

  Castrol Edge 0W30 to olej silnikowy syntetyczny, dostępny w sprzedaży w opakowaniach o pojemności 1, 4 lub 5 litrów. To olej wyprodukowany przy użyciu technologii dwukrotnie zwiększonej wytrzymałości – TITANIUM FST, która sprawia, że olej ma w pełni syntetyczny charakter i zalicza się do grupy produktów niskopopiołowych.

  Continue reading →

 • Castrol Edge 10W60

  Ocena końcowa: 2,50 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol EDGE 10W60

  Olej Castrol Edge 10W-60 jest olejem silnikowym wzmocnionym technologią TITANIUM FST, która nadała temu produktowi wyższą wytrzymałość. Można go z powodzeniem stosować do samochodów z silnikami sportowymi i wyczynowymi, jak i wyposażonych w silniki najnowszej generacji pracujące pod większymi obciążeniami. W każdym przypadku, w którym kierowca oczekuje od oleju silnikowego niezwykłej wytrzymałości, Castrol Edge 10W-60 będzie odpowiadał na jego potrzeby.

  Continue reading →

 • Castrol Edge 0W40

  Ocena końcowa: 2,50 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating offloadingLoading...

  Oleje Castrol EDGE 0W40

  Olej silnikowy Castrol EDGE 0W-40 zaliczany jest do grona olejów silnikowych syntetycznych, niskopopiołowych. Dostępny jest w sprzedaży w opakowaniach o pojemności 1, 4, 5 i 7 litrów.

  Continue reading →

Oleje Castrol syntetyczne

Oleje syntetyczne są uznawane za najnowocześniejsze oleje silnikowe. Producenci dodają do nich dodatki uszlachetniające, które jeszcze lepiej mają chronić silnik przed nadmiernym tarciem i zużywaniem się jego poszczególnych części. Dużą grupę olejów syntetycznych ma w swojej ofercie firma Castrol.

Charakterystyka olejów syntetycznych Castrol

Podstawą olejów syntetycznych jest baza olejowa wykonana w technologii syntetycznej. Nadają się one do silników benzynowych i diesla, również z filtrami cząstek stałych. Można je z powodzeniem wykorzystywać w autach z instalacją gazową LPG. Cechuje je wysoka lepkość w skrajnych temperaturach – przy zimnym starcie i mocnym rozgrzaniu, podczas upalnego lata. Nie zmieniają lepkości podczas nagłych skoków temperaturowych.

Wybór olejów silnikowych syntetycznych jest w szczególności polecany dla właścicieli samochodów z silnikami o nowoczesnej konstrukcji. Takie produkty chronią jednostkę napędową przed obciążeniami termicznymi, świetnie smarują części silnika, dbają o jego czystość i wysokie osiągi. Nie odkładają się w postaci nagaru. Zużycie oleju i paliwa w przypadku produktów syntetycznych jest mniejsze. Spokojnie właściciel samochodu może wydłużyć okres koniecznej wymiany.

W asortymencie syntetycznych olejów silnikowych Castrol znajdziemy następujące produkty:

 • Castrol EDGE Supercar 10W-60,
 • Castrol EDGE 0W-30,
 • Castrol EDGE 0W-40,
 • Castrol EDGE 5W-30 C3,
 • Castrol EDGE 5W-30 LL,
 • Castrol EDGE 5W-40,
 • Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40,
 • Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A3/B4,
 • Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 A5,
 • Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 C2,
 • Castrol Magnatec STOP-START 5W-30 C3.

Oleje syntetyczne Castrol EDGE

Oleje silnikowe z serii Castrol EDGE zostały wyprodukowane z użyciem technologii dwukrotnie zwiększonej wytrzymałości TITANIUM FST. Dzięki nim olej jest w pełni syntetyczny i niskopopiołowy. Spełnia wymagania najnowszych specyfikacji szerokiej gamy silników – zarówno benzynowych, jak i diesla.

Wszystkie oleje z rodziny Castrol EDGE zaliczane do grona olejów syntetycznych przyczyniają się do redukowania szkodliwych osadów, zapewniają maksymalną ochronę silnika w niskich i wysokich temperaturach, pozwalają utrzymać jego sprawność i wysoką moc. Zwiększają wydajność jednostki napędowej. Zaliczane są do grona olejów typu Low SAPS.

Oleje syntetyczne Magnatec START-STOP

W grupie olejów syntetycznych marki Castrol wyróżnia się cztery produkty z serii Castrol Magnatec STOP-START, dedykowane przede wszystkim dla kierowców, którzy często poruszają się w ruchu ulicznym, zatrzymując i odpalając silnik pojazdu raz za razem. W takich przypadkach olej ma do wykonania trudną pracę, aby zapewnić odpowiednie smarowanie wszystkim elementom silnika. Castrol Magnatec syntetyczny doskonale sobie z tym radzi.

Oleje z serii Castrol Magnatec STOP-START zapewniają o 20 proc. lepszą ochronę silnika przed zużyciem ściernym podczas częstego zatrzymywania się i ruszania.

Wybór olejów syntetycznych marki Castrol jest tak szeroki, że każdy kierowca znajdzie odpowiedni produkt dla siebie, spełniający wymagania jakościowe najwyższych norm API i ACEA.

 

Share This