Castrol Edge 0W30

Ocena końcowa: 2,60 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating off

loadingLoading...

Oleje Castrol EDGE 0W30

Castrol Edge 0W30 to olej silnikowy syntetyczny, dostępny w sprzedaży w opakowaniach o pojemności 1, 4 lub 5 litrów. To olej wyprodukowany przy użyciu technologii dwukrotnie zwiększonej wytrzymałości – TITANIUM FST, która sprawia, że olej ma w pełni syntetyczny charakter i zalicza się do grupy produktów niskopopiołowych.

Olej Castrol EDGE 0W-30 spełnia wymagania normy jakości  ACEA C2, C3 oraz API SN/CF. Może być z powodzeniem stosowany w najnowszych silnikach benzynowych i diesla, m.in. marki Mercedes-Benz, BMW oraz Volkswagen. Klasa lepkości SAE0W-30 oznacza, że olej wytrzymuje rozruch w temperaturze nawet – 35 stopni Celsjusza, zachowując odpowiednią lepkość. Zachowuje wyjątkową płynność w dużym zakresie temperatur, chłodząc silnik i smarując jego poszczególne elementy.

Do jego podstawowych zadań zalicza się redukcję szkodliwych osadów i zwiększenie wydajności silnika. To olej typu Low SAPS. Utrzymuje wysoką sprawność jednostki napędowej, pozwalając jej osiągnąć maksymalną moc, nawet wtedy, gdy panuje wysokie ciśnienie.

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Olej samochodowy – oznaczenia

Zamknij