Castrol Edge 0W40

Ocena końcowa: 2,50 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating off

loadingLoading...

Oleje Castrol EDGE 0W40

Olej silnikowy Castrol EDGE 0W-40 zaliczany jest do grona olejów silnikowych syntetycznych, niskopopiołowych. Dostępny jest w sprzedaży w opakowaniach o pojemności 1, 4, 5 i 7 litrów.

Do jego produkcji wykorzystano unikatową technologię TITANIUM FST, która nadała mu jeszcze większej trwałości. Cząsteczki oleju szybko i skutecznie przylegają do części silnika, zachowując płynność oleju w szerokim zakresie temperatur. Dają doskonałe chłodzenie i smarowanie silnika.

Olej ten z powodzeniem może być wykorzystywany w samochodach z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym, także i wtedy, gdy mamy do czynienia z autami sportowymi i wyczynowymi. Można go używać w silnika wyposażonych w filtry cząstek stałych lub trójdrożne układy katalityczne TWC.

Spełnia lub przewyższa normy jakości API SN oraz ACEA C3. Jednocześnie polecany jest do silników BMW, MB i Porsche. Zaliczony został do klasy lepkości SAE 0W-40.

Jego zaletą jest redukcja szkodliwych osadów, zapewnienie maksymalnej ochrony przed nadmiernym tarciem, nawet w niskich temperaturach, czy zwiększenie wydajności silnika – olej ten pozwala osiągnąć maksymalną moc nawet w warunkach wysokiego ciśnienia.

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Castrol Edge 0W30

Castrol Edge 0W30 to olej silnikowy syntetyczny, dostępny w sprzedaży w opakowaniach o pojemności 1, 4 lub 5 litrów. To...

Zamknij