Castrol Edge 10W60

Ocena końcowa: 2,50 na 5 - rating onrating onrating halfrating offrating off

loadingLoading...

Oleje Castrol EDGE 10W60

Olej Castrol Edge 10W-60 jest olejem silnikowym wzmocnionym technologią TITANIUM FST, która nadała temu produktowi wyższą wytrzymałość. Można go z powodzeniem stosować do samochodów z silnikami sportowymi i wyczynowymi, jak i wyposażonych w silniki najnowszej generacji pracujące pod większymi obciążeniami. W każdym przypadku, w którym kierowca oczekuje od oleju silnikowego niezwykłej wytrzymałości, Castrol Edge 10W-60 będzie odpowiadał na jego potrzeby.

To olej półsyntetyczny, zapewniający wyjątkową ochronę silnika w warunkach jazdy sportowej. Dostosowany został m.in. do samochodów marki BMW, z serii M i Z. W jego składzie znajdziemy w pełni syntetyczne estrowe bazy olejowe, które chronią silnik przed zużyciem nawet w najbardziej ekstremalnych temperaturach.

Olej Castrol Edge Superstar 10W-60 można kupić w opakowaniach o pojemności 1, 4 i 5 litrów. Spełnia wymagania normy ACEA A3/B3 oraz A3/B4 i API SN/CF. Pod względem lepkości klasyfikowany jest według SAE w klasie 10W-60, co oznacza, że zachowuje odpowiednią lepkość w skrajnie wysokich temperaturach, ale i nie traci płynności przy temperaturach minusowych.

Jego zaletą jest redukcja szkodliwych osadów, zapewnienie maksymalnej ochrony silnika i utrzymanie idealnej sprawności.

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Castrol Edge 5W40 TD

Olej silnikowy Castrol Edge 5W40 TD to olej przeznaczony do silników Turbo Diesel, ale można z powodzeniem go zastosować w...

Zamknij