Castrol Edge 5W40 TD

Ocena końcowa: 3,18 na 5 - rating onrating onrating onrating offrating off

loadingLoading...

Oleje Castrol EDGE 5W40 TD

Olej silnikowy Castrol Edge 5W40 TD to olej przeznaczony do silników Turbo Diesel, ale można z powodzeniem go zastosować w silnikach benzynowych, także i tych wyposażonych w filtry cząstek stałych DPF lub trójdrożne układy katalityczne TWC.

Olej silnikowy Castrol Edge 5W40 TD dostępny jest w opakowaniach po 4 i 5 litrów oraz w beczkach o pojemności 60 litrów. Spełnia ponadto normy ACEA C3 oraz API SN/CF.

Zalicza się do olejów Low SAPS, jest produktem syntetycznym z klasą lepkości SAE 5W-40. Spełni oczekiwania pod względem zachowania odpowiedniej lepkości kierowców poruszających się w umiarkowanej strefie klimatycznej. Zachowuje wysoką wytrzymałość bez względu na warunki jazdy.

Przy jego produkcji wykorzystano technologię TITANIUM FST, przez co w jego składzie zawarty jest tytan podwajający trwałość filmu olejowego. Już podczas rozruchu silnika olej przywiera do jego metalowych części, minimalizując tarcie. Kierowca nie musi martwić się, że film olejowy zostanie zerwany i dojdzie do awarii.

Zaletą oleju Castrol Edge 5W40 jest redukcja kontaktu pomiędzy metalowymi elementami silnika nawet o 45 proc. w stosunku do innych, podobnych olejów.  Chroni silnik przed zabrudzeniem, przegrzaniem, a także pozwala na utrzymanie jego maksymalnej mocy i sprawności funkcjonowania.

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Castrol Edge 5W40

Olej silnikowy syntetyczny Castrol Edge 5W40 przeznaczony jest do  nowoczesnych konstrukcji silników benzynowych i diesla, także tych, wyposażonych w filtry...

Zamknij