Olej silnikowy jest jednym z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w każdym pojeździe. Zadanie współczesnych olejów stosowanych w silnikach spalinowych to nie tylko zapewnienie smarowania na najwyższym poziomie, ale również polepszenie parametrów wymiany ciepła oraz przedłużenie żywotności silnika. Czym charakteryzuje się seria produktów Castrol Edge Professional? Do jakich samochodów przeznaczone są oleje tej serii? Dlaczego warto z nich korzystać i jak wpływa to na pracę i żywotność silnika? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego wpisu poświęconego tej tematyce.

Castrol Edge Professional – oleje przyszłości

Castrol Edge Professional to linia w pełni syntetycznych olejów silnikowych, przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów. Oleje tej serii produkowane są już od 2011 roku. Przez ten czas każdy z produktów dostępnych w ofercie producenta był nieustannie doskonalony i dopracowywany. Dzięki temu dostępne obecnie na rynku oleje Castrol Edge Professional gwarantują pracę silnika na zdecydowanie najwyższym poziomie.

Historia serii professional

Oleje syntetyczne Castrol Edge Professional trafiły do regularnej sprzedaży już w czerwcu 2011 roku. Początkowo olej był dostarczany wyłącznie do autoryzowanych serwisów samochodowych, które korzystały z produktów tej marki. Warto dodać, że seria olejów Castrol Edge Professional była pierwszą serią zawierającą oleje, które jednocześnie były energooszczędne i spowalniające proces zużycia silnika. Dzięki połączeniu tych dwóch własności, oleje tej serii bardzo szybko zdobyły uznanie w branży motoryzacyjnej.

Dziś wśród olejów zaliczanych do serii Castrol Edge znaleźć można trzy główne linie produktowe:

  • Castrol Edge,
  • Castrol Edge Supercar,
  • Castrol Edge Turbo Diesel.

Castrol Edge – jakie oleje z tej serii są dostępne na rynku?

Oleje silnikowe Castrol Edge to oleje ogólnego przeznaczenia, dedykowane do większości aut poruszających się obecnie na drogach. W porównaniu z tradycyjnymi olejami silnikowymi, te z linii Edge charakteryzują się znacznie lepszymi właściwościami. Każdy olej charakteryzuje się bardzo dobrą płynnością w szerokim zakresie temperatur. Oznacza to, że nawet przy silnych mrozach w zimie, silnik będzie odpowiednio smarowany. Oleje tej linii zawierają również specjalne środki zapobiegające osadzaniu się zanieczyszczeń. Dzięki temu wpływają pozytywnie na żywotność katalizatorów, a w silnikach Diesla również na żywotność bardzo drogich filtrów cząstek stałych. Linia produktówa Castrol Edge oferuje również oleje silnikowe przeznaczone specjalnie dla samochodów z silnikami o zredukowanej pojemności skokowej. Oleje do takich silników muszą zachowywać swoje właściwości również pod zwiększonym ciśnieniem, które panuje w komorze spalania silnika poddanego tak zwanego downsizingowi, czyli zmniejszeniu przy jednoczesnym zachowaniu jego mocy.

oleje castrol edge professional 2

Castrol Edge Supercar – olej dla najbardziej wymagających silników

Linia produktów Castrol Edge Supercar to oleje silnikowe dla zdecydowanie najbardziej wymagających konstrukcji. To specjalne produkty, o niespotykanych nigdzie indziej właściwościach, przeznaczone do pracy w silnikach o największej mocy, wyposażonych w najnowsze osiągnięcia branży motoryzacyjnej. Oleje tej serii charakteryzują się:

  • maksymalnym poziomem ochrony w szerokim zakresie temperatur silnika,
  • niskim poziomem pienienia,
  • właściwościami redukującymi ilość powstających w czasie pracy szkodliwych osadów, co ułatwia dynamiczną jazdę.

Oleje z serii Castrol Edge Superstar dostępne są w trzech różnych lepkościach – 0W-20, 5W-40 i 10W-60. Dzięki temu można stosować je w silnikach samochodowych najlepszych aut na świecie. Doskonale sprawdzają się w samochodach sportowych oraz w autach z najwyższej półki.

Castrol Edge Turbodiesel – odpowiedni produkt dla posiadaczy silników wysokoprężnych

Olej silnikowy do samochodu Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 to nowoczesny olej dedykowany do silników wysokoprężnych, ale może pracować również w silnikach benzynowych. Jest szczególnie polecany do współpracy z silnikami, które wyposażone zostały w filtr cząstek stałych lub reaktory katalityczne TWC. Stosowanie olejów silnikowych z tej linii gwarantuje redukcję szkodliwych osadów, zwiększa wydajność silnika oraz gwarantuje maksymalny poziom ochrony nawet w bardzo niskich lub bardzo wysokich temperaturach.

Castrol Edge Professional – znaki rozpoznawcze

Chociaż seria olejów silnikowych Castrol Edge Professional jest już dostępna na rynku motoryzacyjnym od wielu lat, w dalszym ciągu ciężko jest znaleźć linię produktów, która miałaby lepsze właściwości. Aby ustrzec swoich klientów przed oszustwem lub pomyłką, firma Castrol specjalnie oznakowała swój olej dodatkiem, który świeci pod wpływem promieniowania UV. Dzięki temu nie będzie problemu z odróżnieniem oleju Castrol Edge od innych.

Dlaczego warto stosować oleje Castrol Edge?

Oleje tej serii to przede wszystkim wysokiej jakości produkty przeznaczone do różnego rodzaju silników. Od silników stosowanych w zwykłych samochodach, poprzez silniki przeznaczone do samochodów użytkowych, skończywszy na silnikach do aut sportowych oraz silnikach o najwyższych parametrach pracy i bardzo wysokiej mocy. Wysoka jakość w przystępnej cenie – tym właśnie charakteryzuje się Castrol Edge Professional.

Zapisz się do naszego newslettera

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kompendium wiedzy o olejach syntetycznych

Oleje syntetyczne uważane są za najlepsze spośród wszystkich olejów silnikowych. Są one też droższe niż półsyntetyki czy oleje mineralne. Co...

Zamknij