W asortymencie olejów silnikowych marki Castrol znajdziemy dwie główne, mocno rozbudowane pod względem produktowym linie – oleje Castrol Magnatec oraz Castrol Edge. Czym różnią się względem siebie, do jakich samochodów są przeznaczone i jakie atuty są im przypisywane.

Charakterystyka olejów Castrol Edge

Linia Castrol EDGE obejmuje oleje silnikowe cechujące się wysoką wytrzymałością, którą nadano im dzięki wzmocnieniu w technologii TITANIUM FST®. Mają aż o 45 proc. większą wytrzymałość w redukcji kontaktu pomiędzy metalowymi elementami silnika w porównaniu do konkurencyjnych produktów. Dzięki temu zapewniają jednostce napędowej właściwe smarowanie od momentu rozruchu silnika, poprzez jego pracę w różnych warunkach otoczenia, aż po wyłączenie go. Ogranicza tarcie o 15 proc., a jednocześnie zachowuje trwałość do 140 godzin dłużej. Olej przyczynia się do maksymalizacji osiągów silnika.

Trzy grupy produktów

W rodzinie produktowej Castrol EDGE można wymienić trzy grupy olejów silnikowych:

 • Castrol EDGE – to oleje rekomendowane do użycia w modelach wiodących producentów samochodów.
 • Castrol EDGE SUPERCAR – oleje silnikowe sprawdzone i przetestowane w tzw. supersamochodach, które wykorzystują najnowocześniejsze osiągnięcia branży motoryzacyjnej. Nadają się też do stosowania w pojazdach o wysokich osiągach, które przeznaczone są do codziennego ruchu drogowego.
 • Castrol EDGE Turbo Diesel – to niskopopiołowy olej silnikowy, który gwarantuje maksymalne osiągi silników Turbo Diesel, w tym silników Volkswagena, opartych na technologii pompowtryskiwaczy.
Wśród cech charakterystycznych olejów Castrol Edge, bez względu na linię produktową, należy wymienić wyjątkową płynność w szerokim zakresie temperatur, doskonałe chłodzenie silnika i redukcję szkodliwych osadów. Pozwalają one na osiągnięcie maksymalnego poziomu mocy i utrzymują wysoką sprawność silnika, która została udowodniona w niezależnych testach.

W grupie olejów Castrol EDGE wymienia się oleje:

 • Castrol EDGE 0W-30,
 • Castrol EDGE 0W-40,
 • Castrol EDGE 5W-30 C3,
 • Castrol EDGE 5W-30 LL,
 • Castrol EDGE 5W-40.

Do olejów silnikowych Castrol EDGE SUPERCAR zalicza się zaś produkt z kategorii 10W-60, a w grupie Castrol EDGE Turbo Diesel jest olej 5W-40.

Charakterystyka olejów Castrol Magnatec

Linia olejów Castrol Magnatec została zaprojektowana w celu pełnej ochrony metalowych elementów silnika, które najbardziej są narażone na co dzień na zużycie. Przy produkcji tych olejów opracowano technologię Inteligentnych Molekuł, przywierających do powierzchni części silnika natychmiast po rozruchu. Dzięki temu mogą od razu zapewnić im ochronę i zredukować zużycie, wywołane nadmiernym tarciem.

W przypadku olejów Castrol Magnatec kluczem do ich sukcesu rynkowego jest technologia Inteligentnych Molekuł. Click To Tweet Nawet jeśli silnik jest wyłączony, to film olejowy znajduje się na częściach silnika i chroni je. Olej silnikowy nie spływa do miski olejowej, dlatego po ponownym uruchomieniu silnika, przez pewien czas kluczowe elementy są smarowane i odpowiednio zabezpieczone, dlatego nie dochodzi do ich szybkiego zużycia.

Dwie linie produktowe

W przypadku olejów Castrol Magnatec, tak jak przy olejach silnikowych Castrol EDGE, obejmują one pewną grupę produktów, dzieloną na dwie grupy:

 • Castrol Magnatec STOP-START,
 • Castrol Magnatec.

Grupa olejów Castrol Magnatec STOP-START sprawdza się doskonale w przypadku samochodów użytkowanych w warunkach wzmożonego ruchu ulicznego. Produkt ten zapewnia o 20 proc. lepszą ochronę silnika przed zużyciem ściernym, które wynika z częstego, naprzemiennego zatrzymywania się i ruszania. W ich asortymencie można wymienić oleje:

 • Magnatec STOP-START 0W-30 D,
 • Magnatec STOP-START 5W-20 E,
 • Magnatec STOP-START 5W-30 A3/B4,
 • Magnatec STOP-START 5W-30 A5,
 • Magnatec STOP-START 5W-30 C2.

W przypadku olejów silnikowych z klasycznej linii Castrol Magnatec to produkty te chronią silnik samochodu dzięki inteligentnym molekułom, nawet podczas kluczowego momentu rozgrzewania, powodującego 75 proc. zużycia ściernego.  Castrol Magnatec obejmuje swoim zakresem następujące produkty:

 • Castrol Magnatec 5W-40 C3,
 • Castrol Magnatec 10W-40 A3/B4,
 • Castrol Magnatec Diesel 10W-40,
 • Castrol Magnatec 15W-40.

Oleje Castrol EDGE zachowują idealną płynność w dużym zakresie temperatur, zaś Castrol Magnatec pozwala na ochronę silnika dzięki Inteligentnym Molekułom, które przywierają do jego części już od momentu rozruchu. W obu przypadkach klient ma szerokie pole wyboru oleju o odpowiedniej dla jego auta klasie lepkości SAE.

Zapisz się do naszego newslettera

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
Olej 5W40 czy 10W40? Który wybrać?

Kierowca powinien zawsze stosować w swoim samochodzie olej silnikowy zalecany przez producenta. Nie można dowolnie wybierać dla swojego pojazdu oleju,...

Zamknij