Jedną z linii produktowych olejów silnikowych Castrol jest linia GTX. Jakie oleje się w niej znalazły i czym różnią się od pozostałych, w tym z linii EDGE i Magnatec? Do jakich samochodów będą zalecane oleje GTX?

Charakterystyka olejów GTX

Firma Castrol stworzyła oleje silnikowe GTX do samochodów o dużych potrzeba i osiągach. Click To Tweet Są one w stanie wydłużyć żywotność silnika, nawet w sytuacji, gdy pojazd użytkowany jest w trudnych warunkach otoczenia – w dużym natężeniu ruchu, w złych warunkach pogodowych, w samochodzie ze zbyt długo niewymienianym olejem i niską jakością paliwa. W takiej sytuacji w silniku zaczynają osadzać się gęste substancje smoliste, przez co spada jego moc i skraca się sukcesywnie jego żywotność. Jeśli w aucie zostanie zastosowany olej Castrol GTX, przyczyni się on do szybkiej redukcji szkodliwych osadów, zapewniając jednocześnie silnikowi należytą ochronę przed nadmierną siłą tarcia. Pozwala na wydłużenie żywotności silnika.

Dwa typy oleju

W grupie olejów Castrol GTX wyróżnić można tradycyjne oleje GTX ULTRACLEAN oraz GTX HIGH Mileage. Oleje Castrol GTX w swoim składzie mają zwiększoną zawartość detergentów, które pozwalają na jeszcze lepszą ochronę jednostki napędowej przed szlamami, powstającymi w silniku w trudnych warunkach jazdy – w korku, w wilgotnym środowisku i tak dalej. Castrol GTX ULTRACLEAN to najczystszy spośród olejów GTX.

Z kolei oleje Castrol GTX HIGH Mileage to niekonwencjonalny olej silnikowy, który został wyprodukowany specjalnie z myślą o samochodach osobowych o dużym przebiegu, ponieważ ma specjalny pakiet dodatków wydłużających żywotność silnika. Chroni on przed osadami, a przywierając elastycznie do metalowych części – uszczelnia silnik i minimalizuje ewentualne wycieki.

Oferta olejów GTX

Castrol oferuje swoim klientom wybór spośród dwóch olejów GTX. Click To Tweet Pierwszym z nich będzie olej syntetyczny Castrol GTX ULTRACLEAN 10W-40 A3/B4, przystosowany do pracy w warunkach umiarkowanego klimatu. Przy podwyższonej temperaturze pracy silnika, która generowana jest przez korki, długą jazdę autostradami czy przewożenie ciężkich ładunków, olej Castrol GTX ULTRACLEAN 10W-40 A3/B4 zapewni dobrą ochronę dla silnika, a także usuwanie szkodliwych osadów, powstających z uwagi na zanieczyszczenia ze spalonego i niespalonego paliwa, jakie gromadzą się w środku smarnym. Castrol GTX ULTRACLEAN to wysoce skuteczny olej silnikowy, z formulacją o podwójnym działaniu, który usuwa osad nagromadzony w silniku i jednocześnie chroni przed osadzaniem się nowego.

Producent szacuje, że olej GTX ULTRACLEAN 10W-40 A3/B4 daje o 50 proc. lepszą ochronę przed osadem w porównaniu do surowych norm, jakie obowiązują aktualnie w branży motoryzacyjnej, określanych według testów sekwencyjnych API SN. Daje zaawansowaną ochronę silnika, doskonałą jego pracę i wydłużoną żywotność. Minimalizuje zmiany lepkości i wrażliwość na wysokie temperatury pracy. Spełnia normy jakości ACEA A3/B3 oraz A3/B4 i API SL/CF
.

Drugim produktem z linii Castrol GTX jest olej Castrol GTX High Mileage. Również i jego należy określić mianem niekonwencjonalnego oleju silnikowego klasyfikowanego według SAE w klasie 15W-40. Opracowany został z myślą o starszych pojazdach, z dłuższym przebiegiem – powyżej 100 000 km, zarówno z silnikiem benzynowym oraz wysokoprężnym. Posiada większą zawartość detergentów, przez co chroni przed szlamami powstającymi w silniku przy ciężkich warunkach jazdy. Pomaga w przedłużeniu życia silnika i przywraca elastyczność jego uszczelnieniom, przy jednoczesnej minimalizacji wycieków.

Olej silnikowy Castrol GTX High Mileage 15W-40 zalecany jest do wszystkich silników, w których zauważalne jest zwiększone zużycie oleju, smarowanych dotychczas olejami mineralnymi, syntetycznymi lub półsyntetycznymi. Może łączyć się z środkami spełniającymi normę AP SG lub wyższą.

Zapisz się do naszego newslettera

Share This
Przeczytaj poprzedni wpis:
W jaki sposób dobierać oleje Castrol do swojego samochodu?

W asortymencie marki Castrol znajduje się pełen zakres olejów silnikowych, przeznaczonych w równej mierze do samochodów z silnikiem diesla, w...

Zamknij